hazır havuz montajı

  

süs havuz yapımı

  

Yüzme havuz yapımı

  

hazır havuz sistemleri site haritası
BEDİR HAVUZCULUK

Alttaki butonlar web sitede şu anda bulunduğunuz sayfanın haritasını gösteren butonlardır.

ANAHTAR TESLİMİ

Doğru Proje

             Herhangi bir havuz imalatının ilk aşamasında mimari, mekanik, elektrik ve statik projelerinin yapılması gerekmektedir.
Sosyal tesis, tatil köyü veya otel havuzlarının büyüklüğü, hitap edeceği kişi sayısına orantılı olarak projelendirilmelidir (kişi başı 1,5m² su satıhı ve 3m² güneşlenme platformu). Filtrasyon sistemleri üstten taşma ve skimmerli (satıh sıyırıcı) olarak iki ana bölümden oluşur.
             1. Doğru proje için projeyi oluşturacak kişiler kullanıcıların sosyal statüleri, arkadaş ve misafir çevreleri gibi bilgilere sahip olmalıdır. Havuzu kullanma amaçlarından hangilerine öncelik tanınacağı (spor-eğlence-hoş anbians-v.s.) bilinmelidir. Yüklenici, herkesin isteğine cevap verecek bir havuz dizayn ederken, ileride aileye katılabilecek yeni fertleri veya ev sahibinin çocuklarının gelebilecek arkadaşlarının, ev içindeki duş ve tuvaletleri kullanmalarını isteyip istemeyeceğini bilebilecek kadar kullanıcılar hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu yüzden defalarca görüşülmeli, detaylı bilgi sahibi olunmalıdır. Havuzun büyüklüğü, derinliği, güneşlenme terasının büyüklüğü, bu bilgiler ışığında belirlenecektir.
            2. Yüklenici, havuzun yapılacağı alanda iş bitiminde nasıl bir peyzaj çalışması yapılacağını, ne tür bitkiler-ağaçlar kullanılacağını ve yerlerini bilmelidir. Belirlenmiş ise, bu uygulamaları yapacak ekiplerle havuz kullanımını aksatacak, havuz hijyenini tehdit edecek konular proje aşamasında çözülmelidir.
             3. Yörenin güneş doğuş-batış yörüngesi, hakim rüzgarların yönü, havuz ve güneşlenme terasına gölge düşebilecek saatler gibi bilgilere sahip olunmalıdır.
             4. Yörenin zemin durumunun bilinmesi havuz dizaynını çok etkileyecek bir detaydır. Zemin sağlam, oturmayan, kaymayan bir yapıda olmalıdır.
            5. Yapılacak işin bütçesi bilinmelidir.
            6. Proje ileride gerekebilecek tadilatlar ve değişiklikler düşünülerek dizayn edilmelidir. Havuza ileride ısıtma sistemi eklenmesi veya üst kapama sistemi ilave edilmesi istenilebilir. İlk hazırlanan proje bu tür tadilatlara engel olmayacak şekilde tasarlanmalıdır.
            7. Kullanıcıların zevkine hitap edecek havuz kaplaması, platform kaplaması v.s. malzeme seçimlerinde iş birliğine gidilmelidir.

Doğru Uygulama

 

 

              Maliyeti Arttırmakla Birlikte 3d çizimler isabetli kararlar verdirir.

              Yüzme havuzu imalatı inşaat sektörünün özel uzmanlık isteyen bir dalıdır. Türkiye’de senede yaklaşık 6.000 civarında yüzme havuzu imal edilmektedir. Ancak maalesef bu miktarın yaklaşık % 40’ı,deneyimsiz kişiler, ehliyetsiz ustalar veya bizzat işverenlerin kendi imkanları ile havuz yapabilme çabalarından dolayı hatalı imal edilmekte, ya estetik olarak hatalı olmakta, ya kullanım maliyetleri çok yüksek olmakta veya hiç kullanılamamakta, bazılarının da ekonomik ömürleri olması gerekenden önce bitmekte, ilk imal edildiklerinde olmasa bile zamanla su kaçırma, terazisini kaybetme gibi hatalar olmaktadır . Bu da büyük bir servet kaybına yol açmaktadır             Uygulama Aşamaları

                Aldığınız tekliflerde kıyaslama yaparken aramanız gereken farklar, küçük detaylarda gizlidir. Mutlaka referanslardan birkaçı ile görüşün.

                Hafriyat Sürecinde Alınabilecek küçük tedbirler kaba inşaatın imalat kalitesini arttıracaktır.

             * Hafriyat
Hafriyat-toprak nakli,
Kaba inşaat bitimi,
Su testinden sonra dolgu,
İş bitimi el ile tesviye ve reglaj işleri.

           * Kaba İnşaat İşleri
Blokaj
Grobeton
Demir işleri
Kalıp İşleri
Hazır Beton

 

 

             Havuz imalatı esnasında yapılan bir hata veya yanlışlığın telafisi; farkına hangi aşamada varılmış olursa olsun hatanın yapıldığı noktaya geri dönmekdir..

            *İnce inşaat işleri
İzolasyon – su sızdırmazlık testi
Sıva – şap
Dış İzolasyon
Havuz iç kaplaması yapılması
Makine Dairesi ve denge deposu içlerinin Kaplanması
Platform kaplaması yapılması,
Makine dairesi kapak veya kapısının yapılması.
            
* Mekanik ve Elektrik Tesisat işleri, Havuz su filtrasyonu hesapları, filtre su geçiş hızı, boru çapları standartlarına ve tekniğine uygun olarak projelendirilmelidir. Kapalı yüzme havuzlarında havuz suyunun ve mekanın ısıtılmasını, mekan içi konfor için sıcaklık ve nem kontrolünü sağlamak gerekmektedir.

Havuz İnşaatı, uzun yıllar kullanılacak havuz yaptırmayı düşünenler için en önemli safhadır.İnşaatın her aşamasında gösterilecek özen, havuzun değerini de artırır.

Ozon gazı ile dezenfeksiyon

Tuz ile dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon sistemleri

Elektrikli havuz ekipmanları

Ledli lamba kontrol kutuları

Power ledli lambalar

Lamba transformatörleri

Lamba kasaları

havuz anahtar teslimi